Devas hidrolik engelli asansörü IP koruması yüksek -40 dereceye kadar çalışabilen  İtalyan menşei elektronik bobinli kapı kilitleri ile üretilir.

Avrupa normlarına uygun manuel kurtarma yapabileceğiniz el pompası, küresel vana, manüel alçaltma valfi, manometre, gevşek halat valfi, fren sistemi ve debi sınırlama valfi ile sevdiklerinize güvenilir ürünler seçin.

Hidrolik Engelli Asansörü

Soğuk ve sıcak hava değişimlerinde metal malzemeler üzerinde meydana gelen gerilme ve strest ESB boyalarda kılcal çatlamalar ile pas ve korozyon oluşur. Malzeme ömürlerini kısaltan bu gibi istenmeyen durumlar için metal aksam ile aynı esnekliği gösterebilecek polyester bazlı dış cephe boyalar kullanılır. Ada Pvag standartlarına uygun ağır hizmet tipi dış mekan kullanımı için tasarlanan Devas engelli asansör sistemleri polyester bazlı dış cephe boya ile üretilir.

  • Hidrolik fren sistemi

  • Manuel el pompası

  • Oynar başlıklı kilit sistemi

TS EN 81-41 : 2010 Avrupa standartları ve A3 direktiflerine uygun 0,15m/sn hız ve maksimum 500 Kg kapasite ile ithal Alman menşei KV1S valf takımı; El pompası, Küresel vana, Debi sınırlama valfi, Gevşek halat valfi ve manometre ekipmanları ile üretilen DMP hidrolik üniteler çift hızlı yumuşak kalkış ve duruş özelliğine sahip olup ultra sessiz Alman menşei vidalı pompalar kullanılır. Yağın içerisinde dönebilen İtalyan menşei dalma motor ile kışın soğuk hava koşullarından etkilenmez.

Dış Cephe Engelli Asansörü

Makine Emniyeti Yönetmeliği gereği 3m ve üzeri bir engelli platformunda kapama yolu olarak belirtilen kaplama malzemelerinin yanmaz malzemeler ile yapılması zorunluluğu vardır. Genellikle ekonomik olması sebebi ile kompozit malzemeler kullanılsa da alev almaz yada yanmaz malzeme sınıfına girmedikleri için standart dışıdır. 10 mm kalınlığı ile alev almaz malzemelerden üretilen ısı yalıtımlı sandwic paneller kullanılan Devas ürünleri aynı zamanda sıcak ve soğuk iklim koşulları için özel olarak üretilmektedir..

Hidrolik tahrik ile üretilen engelli platform asansörleri bir dizi mekanik emniyet sistemleri ile donatılırlar. 2:1 endirekt sistem L karkas uygulamalarında Halat kopmalarına karşı platformun aşağı düşmesini önleyen yay tahrikli emniyet fren blokları kullanılır. Halatlardan en az bir tanesinin gevşemesi veya kopması halinde bağlı bulunduğu fren sistemi otomatik olarak devreye girer ve halatın gerilmesi ile de otomatik olarak devreden çıkar. Bu durum mekanik bir switch sistemi ile elektronik olarak takip edilir.

Asansörler için üretilen sistemlerde piston basıncını piston mili oluşturan dalma piston sistemi kullanılır. Özel olarak üretilen piston kepi içerisinde bulunan termoplastik ve elastomerik O-Ring sistemleri soğuk iklim koşulların da güvenle kullanılmasını sağlar. Endüstriyel pistonlardan farkı piston keçelerinin boğaz kepinde bulunması ve değişimi pistonun yerinden sökülmeden yapılmasına olanak vermesidir. Endüstriyel uygulamalarda kullanılan pistonlar da keçeler piston mili yerinden sökülmeden değiştirilemez.